Piotr Motyka, kandydatem na Wójta Gminy Milówka: 

Drodzy Mieszkańcy Gminy Milówka!

Nazywam się Piotr Motyka. Mam 34 lata. Posiadam wyższe wykształcenie magisterskie z zakresu gospodarki, zarządzania oraz bezpieczeństwa publicznego. Zdobywałem wiedzę na uczelniach w Warszawie, Budapeszcie i Pradze. Jestem listonoszem i nauczycielem języka węgierskiego. Pracowałem jako doradca bankowy i dziennikarz. Od lat czynnie działam na rzecz Gminy Milówka będąc pomysłodawcą, koordynatorem oraz współorganizatorem różnych akcji, inicjatyw i wydarzeń we współdziałaniu z lokalnymi organizacjami. Kandyduję na Wójta Gminy Milówka z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Dom w celu działania na rzecz rozwoju naszych ukochanych miejscowości, Milówki, Kamesznicy, Lalik, Nieledwi i Szarego, byśmy żyli w gminie na miarę naszych marzeń!
7 kwietnia proszę Państwa o głos, za co z góry serdecznie dziękuję, Bóg zapłać!
Z poważaniem, Piotr Motyka ????
MOJE DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA DLA GMINY MILÓWKA:
- Członek Rady Sołeckiej w latach 2015 - 2019
- Działacz lokalnych organizacji z Milówki, Beskidzkiego Towarzystwa Oświatowego oraz Związku Podhalan w Polsce im. św. Jana Pawła II, a także wspólnoty Ruchu Czystych Serc i Chóru Męskiego w Milówce
- Założyciel i prowadzący internetowe forum „Milówka Młodych”, dostarczające informacje o sprawach Milówki, w tym autor krzyżówki „Milówki Młodych” dotyczącej tematyki Milówki oraz umiejscowionego w Milówce teledysku do utworu, w ramach akcji „hot16challenge” wspierającej służby medyczne w czasie pandemii.
- Koordynator projektu i konferansjer w czasie wydarzenia „Odpust Góralski na Matkę Boską Zielną” w Milówce z okazji Roku Górali w Województwie Śląskim AD 2021.
- Koordynator projektu "Węgierskie ślady Józefa Szczotki, słynnego górala z Milówki" w AD 2022.
- Pomysłodawca i współorganizator wydarzenia „Poezja rodnej ziemi. Spotkanie z poetkami i poetami z Milówki” w AD 2023.
- Pomysłodawca powstania Ławeczki Papieskiej z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża Polaka, św. Jana Pawła II, umiejscowionej przy Kaplicy na Juraszce.
- Inicjator odrestaurowania Tablicy Smoleńskiej w centrum Milówki.
- Autor serii wywiadów z ludźmi tradycji i góralszczyzny z terenu Gminy Milówka.
- Autor wielu artykułów i fotorelacji z wydarzeń w Gminie Milówka.
Kandydat na Wójta Gminy Milówka Piotr Motyka oraz KWW Nasz Dom.