View the embedded image gallery online at:
http://btomilowka.org/wydawnictwo/ksiazki#sigFreeIdc228412dec

Książka „Beskidy i Tatry straż góralskiej watry” jest 8 publikacją Władysława Motyki, poświęconą tym razem Związkowi Podhalan i jego rozwojowi na obszarze góralszczyzny polskiej. Autor ukazuje liczne związki górali z Beskidów i Podhala oraz proces skupienia w Związku Podhalan wszystkich grup górali polskich. Mocną stroną książki są unikatowe fotografie, zwłaszcza z czasów II Rzeczypospolitej oraz mapy, ukazujące zasięg działania ZP, przygotowane specjalnie do tego wydawnictwa.

 

View the embedded image gallery online at:
http://btomilowka.org/wydawnictwo/ksiazki#sigFreeId76b94821f6

„Józef Szczotka (1893-1965) – Piewca góralszczyzny” to pierwsze wydawnictwo poświęcone  najsłynniejszemu góralowi z Żywiecczyzny, Józefowi Szczotce z Milówki. Publikacja została wydana w 50-lecie śmierci tego niezwykłego człowieka.

 

View the embedded image gallery online at:
http://btomilowka.org/wydawnictwo/ksiazki#sigFreeId3ad0036b5e

Śpiewnik karpacki jest pierwszą tego typu publikacją na polskim rynku wydawniczym.Zawiera ponad 360 pieśni z całego łuku Karpat, które zostały zapisane w 7 językach (rumuński, węgierski, rusiński, ukraiński, słowacki, czeski, polski) i podane w zapisie nutowym.

 

View the embedded image gallery online at:
http://btomilowka.org/wydawnictwo/ksiazki#sigFreeId30a5462f4a

Popularny Śpiewnik, jedyne wydawnictwo, który pokazuje bogactwo pieśni całej góralszczyzny polskiej: górali śląskich, żywieckich, czadeckich, babiogórskich, kliszczackich, orawskich, zagórzańskich, podhalańskich, spiskich, pienińskich, łąckich i nadpopradzkich.

 

View the embedded image gallery online at:
http://btomilowka.org/wydawnictwo/ksiazki#sigFreeIddbf4c607a8

Przekrojowe opracowanie poświęcone dziejom i tradycji Pułków Strzelców Podhalańskich, elitarnych jednostek piechoty Wojska Polskiego okresu II Rzeczypospolitej.

  

View the embedded image gallery online at:
http://btomilowka.org/wydawnictwo/ksiazki#sigFreeIdb2c4a0a97d

Książka wydana w 25 – lecie kapłaństwa księdza Władysława Zązla, proboszcza z Kamesznicy