W dniu 15 października RP 2022, w sobotę, przy Bacówce pod Gojkom w Kamesznicy, przy ulicy Bźniok 146, o godzinie 12.00 rozpocznie się wydarzenie edukacyjno - artystyczne "Karpackie lasy i góralskie śpasy", czyli " O lesie po góralsku". 

 

W programie między innymi: 

 

Modlitwa Anioł Pański

Powitanie gości i rozpalenie watry

Wystąpienia gości

Wręczenie odznaczeń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Prezentacje laureatów, muzykantów, śpiewaków i gawędziarzy

Konkursy tematyczne dla dzieci i dorosłych

Stoiska leśniczych i górali

Zwiedzanie Izby edukacji przyrodniczo - leśnej "Pod Jodłą"

Dostępny bufet

 

Zgłaszanie udział w konkursach tematycznych i prezentacjach artystycznych pod adresami mailowymi: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , lub pod numerami telefonów: 508 352 005 lub 791 750 045 .

 

Organizatorami wydarzenia są: Związek Podhalan w Polsce im. św. Jana Pawła II Oddział Górali Żywieckich w Milówce oraz Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe w Milówce, które świętuje 30 rocznicę powstania organizacji. Współorganizatorami są Lasy Państwowe, Nadleśnictwa w Węgierskiej Górce, Ujsołach i Jeleśni, Powiat Żywiecki, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Kamesznicy "Proćpok" oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Obsługę medialna wydarzenia zapewnia portal beskidLIVE.pl .

 

Serdecznie zapraszamy, szczęść Boże!

Źródło: Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe, Milówka, RP 2022.