Drukuj
Kategoria: Aktualności

WiW.jpg

27 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w Auli I LO w Żywcu ul. Słowackiego 2 odbędzie się promocja książki „Wiara i wierność. Wkład Żywiecczyzny w czyn niepodległościowy 1914-1918”. Gdy przebrzmiały już głośne uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości pragniemy zaprezentować mieszkańcom Żywiecczyzny publikację, która będzie trwałą pamiątką po tym historycznym jubileuszu. Unikatowa pozycja, oprócz bogato ilustrowanej części opisowej, zawiera 550 biogramów Legionistów z Żywiecczyzny, którzy wiek temu odpowiedzieli na zew wolności i ochotniczo wstąpili do Legionów Polskich.  

Spotkanie promocyjne odbędzie się w szkole, która 100 lat temu, jako Szkoła Realna, byłą kuźnią kadr do Legionów i przyszłego Wojska Polskiego. W programie przewidziane jest spotkanie z autorami, możliwość nabycia książki z autografem,  koncert pieśni legionowych i okolicznościowa wystawa. 

Publikacja pod patronatem Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty. W imieniu organizatorów, Pana Starosty i Dyrektora I LO w Żywcu serdecznie Państwa zapraszamy!

Źródło: Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe, Milówka, RP 2018.