Drukuj
Kategoria: Aktualności

001.jpg

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z kandydatem na Urząd Wójta Gminy Milówka, Janem Waligórą.

Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe: Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na stanowisko Wójta Gminy Milówka?

Jan Waligóra: Mój pomysł dotyczący rozwoju gminy Milówka to: Dynamiczna Gmina. Chciałbym w pierwszej kolejności zmienić plan zagospodarowania przestrzennego w zakresie możliwości inwestowania i stworzenia klimatu dla rozwoju drobnej przedsiębiorczości. Zależy mi na tym  by do naszej miejscowości przyjeżdżali ludzie z pomysłami i tworzyli swoje warsztaty pracy, restauracje, pokoje pod wynajem. Nowy plan zagospodarowania pozwoli stworzyć nowe przestrzenie pod budownictwo jednorodzinne a przede wszystkim zażegna spory, które są z tym związane. Realnym pomysłem jaki chciałbym zaproponować będzie zagospodarowanie góry Syberki, która mogłaby mieć połączenie z istniejącym już nadbrzeżem Parku Linowego. Tam dopełnieniem byłaby budowa tężni solankowej. Mając taki obraz oraz realnie wytyczone i wykonane szlaki piesze i rowerowe oraz unormowaną gospodarkę smogową możemy wtedy mówić, że stajemy się gminą turystyczną. Myśl, że realnym pomysłem będzie, w uzgodnieniu z właścicielem, reaktywacja kina oraz zagospodarowanie starego przedszkola. Chciałbym poprawić relacje ze Starostą i Wojewodą co pomogłoby zrealizować przytoczone pomysły, a są to pomysły realne do wykonania, słowem na 5 z plusem.

BTO: Co ma Pan do zaoferowania, jako właścicel firmy, dla przedsiębiorców?

JW: To co robią inni gospodarze gmin i miast. Na początek zaproszę wszystkich przedsiębiorców i posłucham ich pomysłów. Znam burmistrza miasta, który takie spotkania organizuje co roku. Na pewno będę chciał skorzystać z pomysłów, będę chciał pomóc przedsiębiorcom, hotelarzom, właścicielom pensjonatów działającym na terenie gminy, gdyż to oni stanowią „krwioobieg finansowy” każdej gminy.

BTO: Kto współtworzy komitet z Panem?

JW: Ludzie którym ufam i którzy mają pomysł na rozwój Gminy Milówka. Są to osoby nieprzeciętne, ponieważ chce się im chcieć. Są to osoby bardzo otwarte i mające iskrę społecznika i z takimi właśnie chcę działać dla naszej Gminy. Startujemy pod szyldem partyjnym, jednak przede wszystkim w naszym komitecie znajdują się osoby niezależne, które chcą współpracować z administracją rządową, dla rozwoju Milówki.

BTO: Jak zapatruje się Pan na współpracę z Panem Starostą i obecną administracją rządową Prawa i Sprawiedliwości?

JW: Tak jak to powinien robić każdy troszczący się o rozwój swojego terenu gospodarz czyli będę współpracował z Panem Starostą z Panem Wojewodą w kluczowych sprawach dla Gminy Milówka.

BTO: Dlaczego uważa Pan, że trzeba dobrych zmian w Gminie Milówka?

JW: Fakty są takie, jeżeli popatrzymy na ościenne miejscowości, to zauważymy iż: Istebna ma wyciągi i ścieżki rowerowe a turyści są cały rok, Węgierska Górka forty, wspaniałą muszlę koncertową oraz halę sportową - całoroczną, Rajcza ma solanki i rajd chłopski a Milówka? Wydaje się, że wciąż szuka pomysłu na siebie, chociaż należy podkreślić, że jedną z pierwszych rzeczy powinno być wreszcie, należyte użycie marki Gminy wytworzonej przez Golec uOrkiestrę.

BTO: Dziękujęmy za wywiad, Bóg zapłać!

JW: Dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników portalu Beskidzkiego Towarzystwa Oświatowego oraz Mieszkańców Gminy Milówka.

Źródło: Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe, Milówka RP 2018.