Milówka 15.08.2018 r.

       Szanowni Państwo!

100-lecie odzyskania Niepodległości jest najlepszą okazją, aby szerokiej opinii publicznej, nie tylko pasjonatom historii i naszych dziejów, ukazać i przypomnieć bohaterów tamtych lat. To już na to ostatnia pora i jedyny odpowiedni czas. Zamiarem Beskidzkiego Towarzystwa Oświatowego w Milówce jest wydanie z tej okazji wyjątkowej publikacji poświęconej Legionistom z Żywiecczyzny.

Praca zbiorowa pod tytułem „Wiara i Wierność. Wkład Żywiecczyzny w czyn niepodległościowy w latach 1914-1918” jest pierwszym opracowaniem, które przybliża kilkuset Legionistów naszej ziemi na podstawie zachowanych źródeł, opracowań oraz archiwów wojskowych i prywatnych. Jej autorami są Marek Cisek, Mirosław Miodoński oraz Władysław Motyka. Publikacja swoją tematyką trafia w sedno 100-lecia odzyskania Niepodległości, bo przecież bez wymarszu w pole Legionów Polskich w 1914 r. nie byłoby tegorocznych obchodów. Znaczący wkład mieszkańców Żywiecczyzny w to dzieło zasługuje na przypomnienie i upamiętnienie.

Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe, działające nieprzerwanie od 26 lat, podejmując trud przygotowania i wydania tej publikacji liczy na finansowe wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli, także instytucji, firm i samorządów. Pragniemy, aby po tegorocznych obchodach pozostała w naszych domach i miejscach pracy trwała i piękna pamiątka. Będzie to jedyna zakrojona na taką skalę publikacja, obejmująca obszar całej historycznej Żywiecczyzny od Wilkowic, Buczkowic i Szczyrku przez cały obecny Powiat Żywiecki aż po Lachowice, Stryszawę i Suchą Beskidzką.    

Z góry dziękujemy za pomoc i ofiarność. Wszyscy ofiarodawcy - wpłata minimum 200 zł - zostaną wyróżnieni w publikacji specjalną cegiełką z podaniem imienia i nazwiska, funkcji lub miejsca zamieszkania, nazwy i logo firmy lub herbu i nazwy samorządu. W przypadku zamówienia okolicznościowej reklamy wystawiamy faktury VAT – wpłata minimum 500 zł + VAT. Uprzejmie prosimy o dokonywanie wpłat na ten szczytny cel na konto:

Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe w Milówce

50 8131 0005 0012 5455 2000 0010

tytuł wpłaty: darowizna na książkę „Wiara i wierność”

                      lub: reklama w książce „Wiara i wierność”

We wszystkich sprawach wymagających uzgodnień osobą upoważnioną jest pan Władysław Motyka.

Z poważaniem

Anna Motyka Prezes BTO

strona internetowa: www.btomilowka.org

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kom. + 48 508 352 005